21 listopada 2013

Pierwsza pomoc dla dzieci i niemowląt

Często, kiedy nasze dziecko skaleczy się, zakrztusi, oparzy czy zacznie tracić przytomność tracimy rezon i nie wiemy co zrobić. Doskonale tutaj sprawdza się powiedzenie, że mimo tego, iż człowiek przechodzi kursy pierwszej pomocy i umie pomóc obcemu, w sytuacji, gdy sprawa dotyczy własnego dziecka „głupieje”. Wtedy nachodzi nas panika, w głowie jest pustka i często nawet nie wiemy jaki numer wybrać, żeby wezwać pogotowie lub zadzwonić po poradę do przychodni. Takie zachowanie można zaobserwować szczególnie w nagłych przypadkach, jak chociażby nagłe zasłabnięcie dziecka.

Niejednokrotnie, kiedy naszemu maluchowi przytrafi się jakieś nieszczęście szukamy także informacji jak mu pomóc. Najczęściej sięgamy po porady z Internetu lub dzwonimy do rodziny lub znajomych. Jednakże w ten sposób nie zawsze dostaniemy sprawdzone, a przede wszystkim bezpieczne porady. Dlatego też warto mieć w domowej apteczce oprócz podstawowych lekarstw i środków opatrunkowych również książeczkę, która krok po kroku wyjaśni w jaki sposób postępować np. gdy dziecko się oparzy, czy porazi je prąd, bądź uderzy się w głowę.

Przykładem takiej książeczki może być Pierwsza pomoc dla dzieci i niemowląt, którą odnaleźć można w sklepie www.babymama.pl. W publikacji tej zostały przedstawione sposoby postępowania w razie nagłych wypadkach, w taki sposób, by były one czytelne nawet w najbardziej stresujących sytuacjach. Książeczka ma przystępną formę koło zeszytu i zawiera opisy 30 najczęściej występujących nagłych wypadków. O tym, że informacje w niej zawarte są sprawdzone, a ich zastosowanie pomoże dziecku świadczy fakt, że została ona stworzona przez doświadczonego ratownika medycznego – pana Mikołaja Łaskiego. Cena takiej książeczki to 29,90 zł i myślę, że w każdym domu powinna się znaleźć.

Po każdym urazie, nawet tym jakby się mogło wydawać najbardziej błahym trzeba skonsultować się z lekarzem, aby wykluczyć możliwość powikłań. W przypadku, gdy dziecko straciło przytomność, mocno skaleczyło czy oparzyło trzeba być przygotowanym na wezwanie karetki pogotowia, gdyż to w połączeniu z tym w jaki sposób udzielimy dziecku pierwszej pomocy może uratować mu życie.

POLECAM!

Źródło zdjęć i opisu: www.babymama.pl


3 komentarze:

 1. Warto mieć taką książkę w domu, gdy się ma małe dziecko...

  OdpowiedzUsuń
 2. ksiązka musi byc bardzo ciekawa ;))

  wkońcu mam czas na nadrabianie twoich wpisów ; ))

  OdpowiedzUsuń
 3. miło, że mnie odwiedziłaś i zapraszam częśćiej :)

  OdpowiedzUsuń