6 listopada 2015

Kąpiel noworodka nie musi być trudnaPierwsza kąpiel noworodka budzi wiele obaw. Kolejne wcale nie są dla młodych rodziców łatwiejsze. Czy jest się czego bać?


 
Skąd ten strach 

Skąd w młodych rodzicach tyle strachu przed kąpaniem noworodka? Z braku doświadczenia i konieczności zapanowania nad wieloma czynnikami: od temperatury wody i otoczenia, przez przygotowanie odpowiednich kosmetyków i innych akcesoriów do kąpania po otoczenie niemowlęcia właściwą opieką, troską i zapewnienie mu maksimum bezpieczeństwa. Co robić, aby wyjść z testu kąpielowego obronną ręką?


ABC bezpiecznej kąpieli

Komfort i bezpieczeństwo dziecka w kąpieli są najważniejsze. O czym powinien pamiętać każdy młody rodzic? O tym, aby nigdy nie zostawiać dziecka samego w czasie kąpieli. Nawet pozornie niewielka ilość wody może być niebezpieczna i stwarzać realne ryzyko dla zdrowia i życia dziecka. Tak więc: jeśli dziecko się kąpie, Ty musisz być blisko. Po drugie: stwórz dziecku jak najlepsze warunki do radosnego pluskania się w wodzie. Odpowiednia temperatura wody (około 37 stopni C), właściwa temperatura w pomieszczeniu (około 24 stopni C) to absolutna podstawa., by maluch czuł się dobrze. Po trzecie: zawsze miej pod ręką to, co będzie ci potrzebne: kosmetyki pielęgnacyjne czy ręcznik. To daje pełen komfort zarówno Tobie, jak i dziecku.

Ułatw sobie życie 

Są takie produkty, które sprawiają, że kąpiel noworodka staje się lekka, łatwa i przyjemna, a młody rodzic pozbywa się lęku o bezpieczeństwo pociechy. Leżaczek do kąpieli  Mi 1st Bath Buddy ze sklepu www.babymama.pl ułatwia wieczorną pielęgnację noworodka i niemowlęcia. Dzięki temu, że jest odpowiednio wyprofilowany, dziecko czuje się w nim dobrze i bezpiecznie. Główka niemowlęcia jest oparta na miękkiej wyściółce i zawsze znajduje się powyżej powierzchni wody. Rodzic ma więc obie ręce wolne, a niemowlę ma pełen komfort kąpieli.
Leżaczek do kąpieli Mi 1st Bath Buddy może być używany zarówno w wanienkach, w dużych wannach, a nawet w brodzikach. Jest bardzo delikatny i bezpieczny w kontakcie z delikatną i wrażliwą skórą dziecka. Wykonany z wytrzymałego i miękkiego materiału, jest łatwy w przechowywaniu i w transporcie. I świetnie się prezentuje.


Wpis gościnny: www.babymama.pl
 

5 komentarzy:

 1. Ciekawy post, na pewno przyda się nie jednej z nas: *
  Ja również miałam dużo obaw zanim wykapalam synka pierwszy raz, ma obecnie dwa latka: ) ale minęły pierwsze koty za płoty i szło juz z górki... Niedlugon urodzi się córeczka, i tak znów od poczatku, chodź minęły tylko dwa lata ja już zapomnialam jak to jest kąpać takiego małego bombla: )

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawy post, na pewno przyda się nie jednej z nas: *
  Ja również miałam dużo obaw zanim wykapalam synka pierwszy raz, ma obecnie dwa latka: ) ale minęły pierwsze koty za płoty i szło juz z górki... Niedlugon urodzi się córeczka, i tak znów od poczatku, chodź minęły tylko dwa lata ja już zapomnialam jak to jest kąpać takiego małego bombla: )

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem mamą od 8 miesięcy. Miałam CC i trudno mi było kąpać młodą w wanience (podtrzymywanie, sprawdzanie by nie leciało do uszu itp). Gdy skończyła miesiąc zaczęliśmy ją myć w wiadrze. Polecam. Młodej się podobało (w wanience się darła a tu usypiała). Dziś dziarsko siada w brodziku i nic sobie nie robi z tego, że krople wody lecą na nią z słuchawki prysznicowej :)

  OdpowiedzUsuń