9 czerwca 2014

Pokój marzeń

Aż 75% dzieci przyznaje, że nie lubi spędzać czasu w swoim pokoju. Dlaczego? Bo zwyczajnie się w nim nudzą. Tymczasem wystarczy tak niewiele, aby z pokoju malucha zrobić przestrzeń wyjątkową- taką, która sprzyja rozwijaniu kreatywności, uczy, bawi, inspiruje i zachęca do bycia aktywnym.

Zwykły- niezwykły

Jak ze zwykłego pokoju dziecięcego uczynić miejsce niezwykłe? Wystarczy wymienić proste, klasyczne regały na kolorowe, niebanalne, funkcjonalne meble zaprojektowane z myślą o najmłodszych, a na efekty nie trzeba będzie długo czekać. Odpowiednie wyposażenie pokoju dziecięcego stymuluje rozwój pociechy, rozwija kreatywność i wyobraźnię i tworzy przestrzeń, której najmłodsi po prostu potrzebują. Po co? Między innymi po to, aby mieć miejsce do zabawy i uwolnienia nadmiaru energii, która siedzi w każdym dziecku.

Własny plac zabaw

Dzieciaki kochają place zabaw. Więc jeśli chcesz, aby Twoja pociecha z przyjemnością spędzała czas w swoim pokoju, z dala od telewizora czy komputera, zbuduj jej miejsce, w którym będzie mogła się wyszaleć. Plac zabaw w pokoju dziecięcym? Dlaczego nie! Tylko od czego zacząć? Najlepiej od takiego zaaranżowania wnętrza, które będzie stymulowało rozwój pociechy, tworząc jednocześnie przestrzeń do poruszania się. Ważne, aby było bezpiecznie, praktycznie i z sensem. Zadbaj o to, aby w pokoju dziecka nie zabrakło specjalnych zabawek i akcesoriów, które uczą, bawiąc i bawią, ucząc. O rozwój fizyczny malucha dobrze zadba mała, praktyczna, domowa trampolina (np. Trampolina malucha zebra Worlds Apart ze sklepu www.babymama.pl). Taki sprzęt w pokoju dziecka to same korzyści. Nie zajmuje wiele miejsca, a jest źródłem ogromnej radości. Zachęca do aktywności, ćwiczy wszystkie mięśnie, wspiera koordynację ruchową, zapewnia wielokierunkowy i równomierny rozwój całego organizmu. A dobrą zabawę urozmaicają trzy zabawne dźwięki wydawane w czasie podskoków. 
Z pomysłem

Warto się wysilić, urządzając pokój dla dziecka. Przestrzeń, w której pociecha spędza większą część dnia, powinna stymulować, inspirować i motywować. Banalne, sztampowe rozwiązania na pewno nie sprzyjają rozwojowi, nie zachęcają do nauki i nie prowokują do zabawy. A wystarczy tak niewiele, by zachęcić malca do aktywności i wspierać jego rozwój.

Źródło zdjęć i opisu: www.babymama.pl

 


9 komentarzy:

 1. To jeszcze nie dla mnie takie porady :D. Dziecko to może za pięć/sześć lat u mnie :).

  OdpowiedzUsuń
 2. Hehe ta trampolina super sprawa!:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ach żeby jeszcze na to wszystko były pieniążki ;DD

  OdpowiedzUsuń
 4. aż chce się znów być dzieckiem ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. aż chce się znów być dzieckiem ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. hehe genialne! :sama bym chciała taką trampolinę, ale ciut większą :D

  OdpowiedzUsuń
 7. coś pomyślę po skończeniu studiów :)

  OdpowiedzUsuń