27 października 2014

Kampania "Jestem kobietą - dbam o siebie i o partnera"

Zdrowie jest największym dobrodziejstwem, jakie człowiek może posiadać. Takiego daru nie można lekceważyć.

Każdy z nas wie, że powinniśmy o nie dbać, ale nie każdy to robi. Nam kobietom łatwo to przychodzi, chodzimy do lekarza, nie tylko gdy coś nam dolega. Monitorujemy stan zdrowia, robimy profilaktyczne badania, chodzimy na konsultacje medyczne.. A mężczyźni ? Mężczyźni udają twardzieli i omijają lekarzy jak tylko się da. Broń Boże zwrócić im uwagę i coś napomknąć o lekarzu.

Czy wiecie, że aż 2/3 mężczyzn w naszym kraju nie wykonuje badań ?

 Na początek przedstawię Wam troszkę statystyk.

„Polacy żyją krócej niż Polki, co nie dziwi, gdyż jest ogólnym trendem dotyczącym mężczyzn i kobiet, jednakże mężczyźni w Polsce żyją krócej niż mężczyźni w Europie Zachodniej. Polka przeżywa Polaka o 8 i pół roku, osiągając średnią ponad 80 lat, a „Zachodni Europejczyk” przeżywa Polaka o 5 lat. Nasz kraj znajduje się w niechlubnej czołówce wśród państw tracących najwięcej mężczyzn w wieku produkcyjnym. Zgony w grupie wiekowej 15-64 lata stanowiły w Polsce 40% wszystkich zgonów mężczyzn, podczas gdy w Szwecji, w której sytuacja jest najlepsza – jedynie 18%. (dane z 2011 r.)”.- mówi Dr Tomasz Ochałek, sieć laboratoriów medycznych DIAGNOSTYKA.

"Polacy żyją krócej niż Polki, co nie dziwi, gdyż jest ogólnym trendem dotyczącym mężczyzn i kobiet, jednakże mężczyźni w Polsce żyją krócej niż mężczyźni w Europie Zachodniej. W liczbach wygląda to tak, że Polka przeżywa Polaka (dożywającego średnio 72,1 lat) o 8 i pół roku, osiągając średnią 80,7 lat, a „Zachodni Europejczyk” przeżywa Polaka o 5 lat. Od europejskich Matuzalemów – Szwedów dzieli Polaków prawie 8 lat, a od Japończyków jeszcze pół roku więcej. Te liczby są wymowne, ale naprawdę złowieszczy obraz wyłania się po przeanalizowania tzw. współczynnika potencjalnych utraconych lat życia mężczyzn w wyniku zgonu poniżej 70 roku życia. W podejściu tym każdy zgon poniżej 70 roku traktowany jest jako przedwczesny, krótszy od średniej długości życia. Osoba zmarła w wieku 30 lat, traci dwa razy więcej potencjalnych lat życia, niż osoba zmarła w wielu lat 50. Jeżeli przy takim założeniu przeanalizuje się śmiertelność w wydzielonych grupach wiekowych, uzyskuje się parametr pełniej odzwierciedlający obraz zdrowotności populacji niż średnia długowieczność" - pisze dalej Dr Tomasz Ochałek

Statystyki przedstawione przez DIAGNOSTYKĘ ukazują, że w naszym kraju tylko 30 % mężczyzn regularnie poddaje się badaniom i monitoruje swój stan zdrowia. Częściej badaniom poddają się mężczyźni wieku 50+.

My Polki jesteśmy bardziej świadome. Aż 70 % z nas profilaktycznie wykonuje badania. Przy regularnych wizytach u lekarza nabieramy większej wiedzy na temat zapobiegania chorobom, leczenia oraz samobadania. Nie bagatelizujemy objawów i dzięki temu wcześnie wykryte choroby są odpowiednio leczone, a leczenie przynosi odpowiedni skutek.

Mężczyźni z kolei nie dopuszczają do siebie faktu, że mogą być chorzy, że coś z ich organizmem jest nie tak.

Kiedy mężczyźni zgłaszają się na badania?

Z ankiety przeprowadzonej przez DIAGNOSTYKĘ na grupie 3500 mężczyzn wynika, że panowie sami przyznają, że badają się wtedy kiedy badanie zleci im lekarz – 50% respondentów, rola partnerek też nie jest bez znaczenia, bo 8% panów przyznało, że poszli się zbadać na prośbę partnerki. Kolejne dwie liczby są prawie jednakowe choć oznaczają skrajnie różne grupy mężczyzn – tych, którzy badają się dopiero wtedy kiedy źle się poczują (39%) i tych którzy systematycznie się badają (36,5%). W tej ostatniej grupie 15% stanowią Ci panowie, którzy mają stałe schorzenie do monitorowania.

Jednak Drogie Panie pora to zmienić !!! Weźmy w swoje ręce zdrowie naszych partnerów.

Kto jak nie MY - KOBIETY będziemy tymi osobami we właściwym miejscu i odpowiednim czasie, które jako pierwsze zrobią krok na drodze do zdrowia naszego partnera.

Właśnie ruszyła II edycja kampanii społecznej pod hasłem " Jestem kobietą - dbam o siebie i swojego partnera" organizowanej przez laboratoria medyczne DIAGNOSTYKA.
Jest to niesamowita okazja do poznania współczesnych możliwości diagnostyki laboratoryjnej oraz szansa na zatroszczenie się o zdrowie naszych partnerów. Kampania trwa 3 miesiące od 1 września do 30 listopada 2014 roku.


UWAGA! KONKURS!

Macie szansę na zdobycie wspaniałych nagród, a przy okazji zatroszczycie się o zdrowie swojego partnera.

Co trzeba zrobić?

Zarejestrujcie się na stronie www.kobieta.diagnostyka.pl i odpowiecie na pytanie „Dlaczego dbam o swojego mężczyznę?”
Każda z kobiet, która podczas trwania kampanii zarejestruje się na tej stronie i odpowie na pytanie otrzyma bon na pakiet badań dla swojego partnera. 70% zniżki na badania to bardzo dużo!
Bon można wykorzystać w jednej z ponad 400 placówek laboratoriów DIAGNOSTYKA dostępnych w całej Polsce.
A Panie mają szansę na wygranie atrakcyjnych nagród dla dwojga. Do zdobycia – zestawy kosmetyków, weekendy zdrowotne w SPA, a także wakacje we Włoskich Alpach

Zachęcam do wzięcia udziału w konkursie!

Pamiętajmy!

Regularne kontrole lekarskie pomagają wykryć we wczesnym stadium wiele groźnych chorób, które można wówczas skutecznie leczyć.

Ja już skorzystałam i zarejestrowałam się. A Wy?

10 komentarzy:

 1. Mój tata ostatnio bardzo często bywa u lekarza :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak niestety jest, nawet moja rodzina jest dobrym przykładem - babcia chodzi regularnie do różnych lekarzy, chociaż z niektórych schorzeń już dawno się wyleczyła, a na inne w ogóle nigdy nie cierpiała, no ale lepiej zapobiegać, niż leczyć. Dziadek idzie do lekarza tylko, jeśli jest w tak złym stanie, że nie potrafi się ruszyć z łóżka/jeść/mówić i, niestety, za takie zaniedbania przyszło mu zapłacić bardzo wysoką cenę.
  Podobnie jest nawet z moim chłopakiem, który w czasie przeziębienia cały czas się użala nad sobą, jaki to jest chory, ale jak słyszy o lekarzu, to w momencie zdrowieje. Dziwne, ale prawdziwe.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. prawda, lepiej zapobiegać niż leczyć. Mężczyźni to bardzo trudne przypadki

   Usuń
 3. Mężczyźni wiem z doświadczenia żony i córki niechętnie dbają o swoje zdrowie a szkoda.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oj szkoda, naprawdę wielka szkoda, bo wcześnie wykryte choroby można leczyć

   Usuń
 4. Mój mąż systematycznie chodzi do lekarza na badania - niestety bo musi !!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Co do konkursu to nie wezmę udziału :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mój mąż, póki co, nie ma wielkich problemów z robieniem badań i raczej dba o zdrowie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to dobrze, że i u Ciebie jest właśnie tak,, że Twój mąż dba o zdrowie. Mój też nie ma z tym większych problemów na szczęście i jak mu mówię, że powinien iść do lekarza to mnie słucha i idzie.

   Usuń