19 listopada 2014

My się zimy nie boimy!

Niedługo zawita do nas zima. Kurtki, buciki, czapeczki, szaliczki, rękawiczki, kombinezony....Na pewno nie jedna mama już ma za sobą pierwsze zakupy :) Tym bardziej, że ostatnio pogoda totalnie nas nie rozpieszcza i musimy być przygotowane na wszystko.

Nie unikajmy spacerów nawet o tej porze roku. Dlaczego ?

Zimowe spacery to sama przyjemność. I ogromna porcja zdrowia. Okazuje się bowiem, że maluchy, które zimą spędzają poza domem minimum dwie godziny dziennie, lepiej sypiają, więcej zjadają, rzadziej chorują, szybciej rozprawiają się z infekcjami. Ważne jednak, aby do zimowego szaleństwa odpowiednio się przygotować.
Co to oznacza w praktyce?

ABC małego spacerowicza

Temperatura poniżej zera, podmuchy wiatru i ostre, zimowe, mroźne powietrze nie zaszkodzą dziecku. Wprost przeciwnie- mogą przynieść wiele dobrego. Konfrontacja z zimnem jest potrzebna, by odpowiednio zahartować organizm i nauczyć malucha radzenia sobie w sytuacjach nagłej i niespodziewanej zmiany warunków. Ważne jednak, aby odpowiednio przygotować się do wyjścia z domu, a zimę dawkować dziecku z umiarem. Co to oznacza w praktyce? Przede wszystkim, dobrze jest unikać spacerów, gdy temperatura spada poniżej 10 stopni C. Lodowata mżawka i mroźny wiatr też nie tworzą dobrych warunków do aktywności. Jednak w pogodny, zimowy, słoneczny dzień nic nie powinno was powstrzymać. Odpowiednio przygotowani: nakarmieni, napojeni, wysmarowani specjalnym kremem ochronnym i dobrze otuleni, możecie wyruszać. Przygotowując się do wyjścia, pamiętaj, że niemowlęta powinny mieć na sobie o jedną warstwę więcej niż my - dorośli.
Śpiworki, w jakich spacerują, muszą zapewniać idealny komfort i ciepło, powinny też być odporne  na wiatr, deszcz czy śnieg. Najlepiej, by były wypełnione najwyższej jakości, idealnym puchem (np. tak jak puchowy śpiworek do wózka Elodie Details ze sklepu www.babymama.pl). Tylko takie wypełnienie gwarantuje pełną wygodę spacerowania i ciepło, które ma dla niemowląt tak ogromnie ważne znaczenie. Warty zastosowania tym bardziej, że  jest lekki, delikatny, idealny dla potrzeb najmłodszych.

Cichy zakątek

Ciepły, miękki, puchowy, lekki śpiworek dla niemowląt gwarantujący pełen komfort to podstawa. Jednak by zimowe spacerowanie było prawdziwie udane, warto przyłożyć wagę nie tylko do tego, w co malca ubierzemy, ale także i do tego, dokąd się z maluchem wybierzemy. Gdzie najlepiej spacerować? W cichych, przytulnych, pozbawionych spalin zakątkach (np. w pobliskich parkach czy skwerach). Wyjścia z domu są wówczas jeszcze bardziej wartościowe, jeszcze bardziej zdrowe i jeszcze bardziej polecane.
 źródło zdjęć: www.babymama.pl Jak Wy Drogie Mamy przygotowujecie się do zimy ? Poczyniłyście już może jakieś zakupy ? Jeśli tak, to co zakupiłyście ?4 komentarze:

 1. Cudne są te śpiworki :) ja nic nie kupiłam na razie na zimę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zaopatrzyliśmy się już w kurteczkę, ciepły sweter i buciki :) śpiworki prześliczne.

  OdpowiedzUsuń
 3. Maluch w takim śpiworku na pewno nie zmarznie :D :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Na szczęście dostało nam się to i owo po innych dzieciach oraz kurteczki, czapeczki ;) i inne nowe akcesoria od różnych fajnych "ciotek", więc wstępnie do zimy jesteśmy przygotowani, ale nastawieni na wózek głęboki, a tu powolutku nóżki maleństwu zaczynają z wózka wystawać. ;)

  OdpowiedzUsuń