14 lutego 2015

Wsparcie na starcie


Każde wsparcie może się przydać. Zwłaszcza na starcie - gdy kobieta dopiero debiutuje w roli mamy i gdy dopiero przekonuje się na własnej skórze, że karmienie piersią nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Przynajmniej na początku.


Dobry start

Karmienie piersią to najlepsza inwestycja w zdrowie malucha, to fakt. Jednak co robić, gdy przystawianie dziecka do piersi wiąże się z wieloma problemami? Jak je pokonać? Jak nieudolne przystawianie malca zamienić w pasmo sukcesów? Doradcy laktacyjni przekonują, że podstawą jest dobre nastawienie mamy karmiącej i odpowiednia pozycja do karmienia. I tutaj z pomocą przychodzą specjalne poduszki do karmienia dla noworodków i niemowląt (np. poduszka do karmienia Forest Friends Poofi ze sklepu www.babymama.pl ). Bo dobra pozycja do karmienia to taka, w której i dziecko, i mama czują się dobrze i wygodnie: gdy główka, ramiona i tułów malca znajdują  się w jednej linii, gdy ciało dziecka ściśle przylegało do ciała mamy, gdy dziecko ma możliwość właściwego chwycenia brodawki i odchylenia głowy od piersi, jeśli tego potrzebuje. A poduszki do karmienia znacznie to zadanie ułatwiają. 
Co ma znaczenie

Karmienie piersią ma wiele zalet. To nie tylko potężna dawka zdrowia dla maluszka, ale także i najlepsza inwestycja w tworzące się właśnie relacje na linii mama- dziecko. Dlatego tak ważne jest, by do karmienia podchodzić z pozytywnymi emocjami, by nie traktować go jak przykrej konieczności czy obowiązku, by nie poddawać się, gdy pojawią się pierwsze trudności czy komplikacje.  Warto natomiast dać sobie pomóc i korzystać z takich udogodnień jak specjalne poduszki do karmienia. Nie dość, że pomagają mamie w odpowiednim trzymaniu maluszka w czasie karmienia, pomagają dobrze przystawić i odstawić pociechę, to jeszcze dbają o wygodę mam karmiących. Aby poduszka spełniała oczekiwania, warto sięgać po te najlepsze ( np. poduszkę do karmienia Forest Friends Poofi). Ramiona poduszki są stabilne i idealnie przylegają do talii mamy, dzięki czemu poducha się nie przesuwa, nawet wtedy, gdy mama sięga po coś w czasie karmienia. Stabilna, pewna i bezpieczna pozycja dziecka i odciążenie kręgosłupa mamy są więc zagwarantowane. A to nie pozostaje bez wpływu na odczucia mamy w czasie karmienia. Podobnie jak pogrubienie jej środkowej części i zapewnienie dziecku leżenia na odpowiedniej wysokości- zawsze blisko piersi mamy.

Więcej informacji o poduszkach do karmienia Forest Friends Poofi mamy znajdą na www.babymama.pl


Wpis gościnny: www.babymama.pl

7 komentarzy:

 1. Te poduchy są po prostu SUPER!

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwsze moje skojarzenie to poduszka na kark :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie miałam takiego gadżetu przy dziecku, ale jeśli miałby ułatwić życie młodym rodzicom, to jestem na tak :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Super podszuki a maluszek na zdjęciu cudowny ;3

  OdpowiedzUsuń
 5. Poduszki wyglądają świetnie. Jak już kiedyś zostanę mama, to na pewno się zainteresuję.

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajny pomysł z tymi poduchami :)

  OdpowiedzUsuń