4 marca 2015

Jestem kobietą - dbam o siebie i dziecko

Kochani,

mamy początek miesiąca, który chciałam rozpocząć troszkę w inny sposób niż zwykle. Pewnie zastanawiacie się w tym momencie w jaki.

Otóż chciałam Was zaprosić do włączenia się we wspaniałą kampanię, która organizowana jest przez Laboratorium Diagnostyka.

"Zdrowe dzieci" to trzeci etap ogólnopolskiej kampanii poświęconej profilaktyce zdrowia.


Do kogo jest adresowana kampania?

To kobiety - strażniczki domowego ogniska, które jak nikt inny dbają o zdrowie całej rodziny.

Trzeci etap poświęcony jest zdrowiu dzieci do 16. roku życia, zdrowiu kobiet w ciąży oraz zdrowiu pań, które pragną starać się o dziecko.

Całej kampanii towarzyszyć będą trzy rodzaje voucherów na badania z ok. 65 % zniżką. Są to pakiety dla dzieci, dla kobiet przed ciążą oraz dla kobiet ciężarnych.Wiadomość o rozwijającym się w naszym brzuszku dziecku jest niewątpliwie najcudowniejszą wiadomością dla nas samych jak i dla całej naszej rodziny. Wraz z tą wiadomością rozpoczyna się wielki czas przygotowań do narodzin dziecka i powitania go na świecie. Niejednokrotnie wraz z towarzyszącym temu szczęściem i radością pojawia się też niepokój o jego właściwy rozwój. Dlatego tak bardzo ważne jest, by kobieta od samego początku objęta była odpowiednią opieką lekarską przez ginekologa i miała wykonane wszystkie badania.

Minimalny zakres badań wykonywanych w ciąży ustalony jest  przez Polskie Towarzystwo Ginekologiczne. Warto pamiętać, że w tym czasie kobiecie przysługuje szczególna opieka lekarska i ma ona prawo zgłosić się do lekarza w każdej chwili, kiedy tylko odczuwa lęk o zdrowie swoje lub dziecka.
Poniżej przedstawiam Wam listę badań, które powinno się wykonywać w poszczególnych tygodniach ciąży zarówno tych obowiązkowych jak i zalecanych.

Ja jako właśnie kobieta oczekująca na swoje drugie dziecko chciałabym Wam przybliżyć troszkę pakiet dla kobiet w ciąży oferowany przez Laboratorium Diagnostyka.

Pakiet badań dla kobiet w ciąży został tak skonstruowany, by umożliwił rozpoznanie i natychmiastową korektę dolegliwości towarzyszących ciąży, niekorzystnie wpływających na rozwój dziecka lub nawet bardzo groźnych dla niego. 

W pakiecie znalazły się zarówno badania obowiązkowe jak i zalecane w kwocie 99 zł zamiast 270 zł. Pakiet obejmuje badania ogólne, diagnostykę zaburzeń czynności tarczycy i gospodarki żelazem, ale i nie tylko.
Wśród badań znalazły się także badania służące diagnostyce niepowodzeń ciążowych związanych z zespołem antyfosfilipidowym, który jest zagrożeniem dla utrzymania ciąży. Zespół ten może być przyczyną poronień czy zakrzepicy krwi. 

Warto także w okresie ciąży kontrolować poziom elektrolitów, ponieważ nieprawidłowy ich poziom może powodować zaburzenia rytmu serca, a nawet przedwczesne skurcze macicy. 

Chciałam zwrócić uwagę jeszcze na obowiązek kontrolowania poziomu żelaza. Braki żelaza dotykają aż
40 % kobiet  w ciąży. Ważne jest więc utrzymywanie w normie poziomu tego pierwiastka. Anemia może powodować niską wagę urodzeniową dziecka, a nawet może przyczynić się do poronienia.
U przyszłych mam wykonuje się także próby wątrobowe, obserwuje się poziom przeciwciał chorób zakaźnych takich jak różyczka, toksoplazmoza, czy cytomegalia. Istotna w okresie ciąży jest także obserwacja poziomu hormonu TSH. 

Wszystkie te badania znajdziecie właśnie w pakiecie dla kobiet w ciąży. 

Zachęcam więc wszystkie Panie, które oczekują pociechy do skorzystania z akcji Laboratorium Diagnostyka. Naprawdę warto !

Kampania "Jestem kobietą - dbam o siebie i dziecko" trwa od 1 marca do 31 maja 2015 roku.

UWAGA! KONKURS!

Macie szansę na zdobycie wspaniałych nagród, a przy okazji zatroszczycie się o swoje zdrowie i zdrowie dziecka. 

Co trzeba zrobić?

Zarejestrujcie się na stronie www.kobieta.diagnostyka.pl i odpowiecie na pytanie „Dlaczego bierzesz udział w kampanii?”

Każda z kobiet, która podczas trwania kampanii zarejestruje się na tej stronie i odpowie na pytanie otrzyma bon na pakiet badań dla siebie lub dziecka. 65 % zniżki na badania to bardzo dużo! 

Warto skorzystać !

Bon można wykorzystać w jednej z ponad 400 placówek laboratoriów DIAGNOSTYKA dostępnych w całej Polsce.

Dodatkowo wszystkie Panie mają szansę na wygranie wspaniałych nagród:
* wakacje marzeń
* weekendy w Spa
* tablety
* bankowanie komórek macierzystychZachęcam do wzięcia udziału w konkursie!


5 komentarzy:

 1. Czytałam już o tym. Popieram

  OdpowiedzUsuń
 2. Like your blog very much! It was so interesting to read your posts and also I’d like to say that you have beautiful photos! I know that it requires so much time to update blog, but keep doing it!)
  I’ll be happy to see you in my blog!)

  Diana Cloudlet
  http://www.dianacloudlet.com/

  OdpowiedzUsuń