28 sierpnia 2015

Kompletujemy wyprawkę

Kompletowanie wyprawki dla noworodka to nie lada wyzwanie. Zwłaszcza dla tych wszystkich, którzy dopiero debiutują w roli rodzica. Skąd bowiem wiedzieć, co tak naprawdę się przydaje w opiece nad pociechą? Wszak wszystkiego kupić się nie da. Podpowiadamy, jak nie dać się zwariować i w ferworze przygotowań do powitania maluszka na świecie nie stracić głowy. Tak więc od czego zaczynamy?

Na dobry początek

Lista rzeczy, które mogą się przydać do pielęgnacji maluszka jest naprawdę długa. Obok wózka, fotelika samochodowego, łóżeczka, pościeli, akcesoriów do karmienia, pieluszek, ubranek czy kosmetyków do dbania o delikatną skórę maluszka, przyda się także dobrej jakości kocyk. Potrzebny niezależnie od pory roku, przydatny zarówno w domu, jak i w poza nim- gdy czas na spacer czy przejażdżkę. Wybierając kocyk trzeba pamiętać, aby był on wykonany z dobrej jakości, wysokogatunkowej bawełny. Dlaczego to takie ważne?


Jakość ma znaczenie

Najlepsza jakość produktów dedykowanych najmłodszym to nie snobizm- to wyraz troski o zdrowie i wygodę malucha. Wysokogatunkowa, certyfikowana bawełna gwarantuje komfort i pozwala uniknąć uciążliwych i bolących podrażnień skórnych. To bardzo ważne na każdym etapie życia dziecka, a zwłaszcza w pierwszych miesiącach- gdy kształtuje się jego odporność, gdy bobas dopiero uczy się funkcjonowania w nowej rzeczywistości, gdy aktywnie się rozwija, a jego skóra jest bardzo delikatna i skłonna do podrażnień. Dobrej jakości kocyk (np. Kocyk marki Hokey Pockey ze sklepu www.babymama.pl) sprawdzi się doskonale i w pierwszych tygodniach życia noworodka- gdy maluszek przesypia zdecydowaną większość doby, i potem- gdy coraz aktywniej poznaje świat. Bawełniany, lekki, kolorowy kocyk, który nie podrażnia, jest bardzo potrzebny: i jako otulacz, i jako mata, i jako koc piknikowy. Uszyty z najdelikatniejszych, naturalnych materiałów, gwarantuje komfort, dba o wygodę maluszka, jest przyjazny i bezpieczny dla niemowlęcia. A dzięki temu, że został uszyty z kilku warstw, jest bardzo miękki i mięsisty. 


Vademecum młodej mamy

Kompletując wyprawkę dla pociechy, warto zachować umiar. Wybór rzeczy, które przydadzą się na pewno i tych, które rosną razem z dzieckiem to klucz do rozsądnego wyprawki kompletowania. To ważne, by nie dać się zwariować i nie zagubić się w ferworze przygotowań do spotkania z dzieckiem po tej stronie brzuszka.


Wpis gościnny: www.babymama.pl


4 komentarze: