17 października 2015

Elektryczna karuzela pluszowa z kolekcji "Zamkowa"

Hej,

Jeszcze we wrześniu dotarła do mnie przesyłka od Canpol Babies, a mianowicie elektryczna pluszowa karuzela "Zamkowa". Dziś pora podzielić się z Wami swoimi wrażeniami na jej temat.

Karuzela przyszła do nas zapakowana bardzo solidnie.Wszystko na swoim miejscu, niezniszczone.


Tak prezentuje się karuzela ( zdjęcie pochodzi ze strony producenta)


 Wyposażona jest w pałąk z lusterkiem z mocowaniem do łóżeczka i pozytywkę z funkcją on/off umożliwiającą wyłączenie karuzeli. Delikatne dźwięki, aż 12 kołysanek do wyboru uspokajają dziecko, ułatwiając zasypianie, a żywe kolory rozwijają koordynację wzrokową i motoryczną maluszka. Takie informacje znajdziecie na stronie producenta.

 Karuzela składa się z trzech pluszowych kolorowych figurek - rycerza, konika i smoka oraz lusterka, w którym maluch może się przeglądać.  Figurki można w łatwy sposób odczepić od karuzeli ( są na rzepy) i w ten sposób mogą stanowić zabawki dla maluszka, które są mięciutkie, szeleszczą i grzechoczą. Gdy pozytywka jest uruchomiona karuzela powoli obraca się i w ten sposób jeszcze bardziej przyciąga wzrok dziecka. Co do dźwięków to niestety mam wrażenie, że są one ciut za głośne. Szkoda więc, że nie ma możliwości regulacji głośności pozytywki. 

 Wśród melodii znajdziemy m.in. Twinkle twinkle little star, Brahms lullaby, Old MacDonald had a farm, Rock a bye baby czy Hush, little baby. Karuzela działa na dwie baterie paluszki, zabezpieczone klapką przykręcaną na śrubki.


Ogólnie jesteśmy zadowoleni, choć tak jak wspomniałam dźwięk mógłby być regulowany.
5 komentarzy:

  1. Wygląda fajnie, szkoda tylko że brak tej regulacji. My często jej używamy w swojej karuzeli więc wiem jak jest przydatna :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Wygląda ciekawie, jednak, choć nie mam jeszcze dziecka, czytałam że noworodki nie są w stanie rozróżniać tylu kolorów i kształtów i powinno się używać grafik czarno-białych i geometrycznych wzorów.

    OdpowiedzUsuń