ALLERCO EMOLIENTY - TROSKLIWA OCHRONA DELIKATNEJ SKÓRY DZIECI I DOROSŁYCH

26 października

Przy skłonnościach do podrażnień, reakcji alergicznych warto posiadać w kosmetyczce produkty przeznaczone właśnie do pielęgnacji skóry wrażliwej, alergicznej. Pomocne okazują się w takich sytuacjach emolienty. Są to specjalistyczne dermokosmetyki, które wykorzystują w swoim składzie substancje odpowiedzialne za odpowiednie nawilżenie skóry, natłuszczenie, odbudowę płaszcza hydrolipidowego naskórka. Są niezwykle łagodne, więc można je stosować u dzieci już od pierwszych dni życia. W ostatnim czasie zagościły u mnie trzy dermokosmetyki marki Allerco - szampon nawilżający, żel myjący oraz emulsja do kąpieli. Zapraszam Was dzisiaj na opinię o tych trzech produktach.


Skóra skłonna do podrażnień i alergii wymaga szczególnej uwagi. Z myślą o delikatnej skórze dzieci i niemowląt oraz o problemach, jakie towarzyszą skórze suchej, wrażliwej, atopowej, skłonnej do podrażnień i alergii, opracowaliśmy innowacyjną linię preparatów allerco®. allerco® to nowoczesne, chronione prawem patentowym preparaty emolientowe, zawierające najwyższej jakości składniki, które zapewniają skórze suchej, wrażliwej, skłonnej do podrażnień i alergii kompleksową i skuteczną pielęgnację. Jako jedyne na rynku posiadają w swym składzie molekułę Regen7, substancję fizjologiczną, pochodzenia witaminowego, o wysokim potencjale bezpieczeństwa. Preparaty allerco® rekomendowane są do pielęgnacji skóry dzieci i niemowląt oraz osób dorosłych. allerco® to produkty hipoalergiczne, nie zawierają żadnych substancji zapachowych i barwników. allerco® zapewnia skórze długotrwałe nawilżenie i natłuszczenie. Zmniejsza szorstkość i suchość skóry, przywraca skórze równowagę, odbudowując jej płaszcz hydrolipidowy. Skuteczność produktów z linii allerco® została potwierdzona badaniami dermatologicznymi. Preparaty allerco® polecane są do stosowania u dzieci i niemowląt oraz u osób dorosłych.

Wszystkie trzy produkty są zapakowane w kartonowe opakowanie na których znajdziecie wszelkie niezbędne informacje na ich temat. Szampon oraz emulsja znajdują się w plastikowych buteleczkach z zakręcaną nakrętką i malutkim otworem przez który dozujemy produkty. Natomiast żel znajduje się już w tubie o pojemności 200 ml z zamykaniem typu klik. Opakowania są bardzo estetyczne, przyjemne dla oka.


Szampon nawilżający Allerco jest pozbawiony substancji zapachowych i jakichkolwiek barwników. Ma żelową, lekką konsystencję. Fajnie się pieni, co było dla mnie ogromnym zaskoczeniem. Co do działania to szampon oczyszcza skórę głowy, odświeża i nie wysusza. Nie szczypie w oczy. Szampon przeznaczony jest do codziennej pielęgnacji włosów i skóry głowy.


Żel myjący Allerco z kolei ma dla mnie odpowiednią konsystencję, nie jest ani za rzadki ani też mocno gęsty. Nie przelewa się przez palce. Żel w kontakcie z wodą tworzy delikatną piankę, Łatwo się spłukuje i nie pozostawia na skórze nieprzyjemnego tłustego filmu. Skóra po kąpieli jest gładka, nawilżona. Fajnie sprawdza się także do mycia twarzy.


Emulsja do kąpieli Allerco ma najrzadszą konsystencję ze wszystkich tych produktów. Po jej użyciu skóra jest również delikatna, gładka, miękka. Dzięki emulsji skóra jest też odpowiednio nawilżona także nie ma potrzeby stosowania balsamu czy kremu nawilżającego. Podobnie jak przy żelu nie pozostawia na skórze nieprzyjemnego tłustego filmu.


 To było nasze pierwsze spotkanie z tymi emolientami, które uważam za bardzo udane i szczerze polecam zwłaszcza osobom - dorosłym, dzieciom ze skórą skłonną do alergii, podrażnień, skórą wrażliwą, atopową i suchą. Używając emolientów Allerco nie musimy się martwić o podrażnienia, gdyż są to bezpieczne produkty. Są wydajne i nie uczulają. Zmniejszają suchość skóry, niwelują szorstkość, przywracają skórze równowagę. Można je nabyć w aptekach i mają bardzo przyjazne ceny. Znacie te dermokosmetyki?

Zajrzyj tutaj

0 komentarze