ŻEL DO PRANIA I ODPLAMIACZ MARKI FLO

05 października

Proszki, żele i płyny do prania, kapsułki - to od tych detergentów uginają się półki sklepowe. Sama niejednokrotnie wybierając się na zakupy do marketu mam problem z wyborem odpowiedniego środka do prania. Dlaczego? Otóż środki piorące jak każde inne artykuły chemiczne zawierają bardzo dużo detergentów przez co niektóre z nich mogą uczulać. Do tego dochodzi jeszcze wybór czy kupić proszek do prania białego i kolorowego, a może postawić na proszek uniwersalny.

 Sama do tej pory stawiałam głównie na proszki do prania oraz kapsułki. No i oczywiście nie mogło w mojej łazience zabraknąć dobrego odplamiacza. Jakiś czas temu miałam okazję przetestować żel do prania oraz odplamiacz marki Flo. Pewnie wielu z Was o marce jeszcze nie słyszało, więc po krótce Wam ją przybliżę.

Producentem innowacyjnej marki FLO jest spółka PCC Consumer Products Kosmet, która na rynku istnieje już ponad 20 lat. Produkty marki FLO charakteryzują się wysoką skutecznością działania z zachowaniem dbałości o naturę. To uniwersalne produkty tworzone przy użyciu naturalnych olejków oraz ekstraktów z owoców i kwiatów. W produkcji wykorzystywane są łatwo biodegradowalne, skuteczne związki powierzchniowo czynne. Produkty marki FLO są delikatne dla skóry rąk oraz zawierają konserwanty o niskim potencjale alergizującym, nie zawierają fosforanów ani parabenów. Produkty FLO łączą w sobie nowoczesność, troskę o czystość w domu i ochronę środowiska. Wyróżnia je bardzo wysoka jakość, wydajność i skuteczność użycia oraz piękny, naturalny zapach. Z dumą możemy powiedzieć, że jest to efekt naszej wizji, determinacji, pasji i dużego doświadczenia.

Jak już wspomniałam do testów otrzymałam żel do prania kolorowego oraz odplamiacz do tkanin kolorowych.
Unikalna formuła żelu  FLO Hybrid Gel łączy w sobie siłę proszku do prania z enzymami, z pielęgnującymi właściwościami płynów. Połączenie substancji zmiękczających i piorących powoduje, że pranie jest miękkie i idealnie czyste. Zapewnia ochronę włókna oraz koloru, dzięki czemu tkaniny pozostają jak nowe. Nadaje tkaninom delikatność i świeży, długotrwały kwiatowy zapach. Odpowiedni do prania ręcznego i do pralek automatycznych.


  • Żel znajduje się w opakowaniu charakterystycznym dla tego typu produktów. Dwulitrowe opakowanie wystarczy na około 33 prania. Konsystencja jest gęsta przez co środek jest bardzo wydajny. Produktu używam od blisko miesiąca czasu i jestem z niego bardzo zadowolona. Żel fajnie sprawdza się nawet w krótkich programach prania. Pranie jest idealnie czyste, miękkie i do tego bardzo ładnie pachnie. Zapach jest delikatny, kwiatowy - liliowy z nutami dzikiej róży i magnolii. Żel do prania spokojnie mogą używać alergicy i osoby z wrażliwą skórą.


Odplamiacz do tkanin kolorowych FLO Oxy Power dzięki sile aktywnego tlenu doskonale usuwa plamy z tkanin. Skuteczny, a zarazem delikatny w działaniu, jest odpowiedni także do wełny i delikatnych kolorowych tkanin. Nadaje się do prania w pralce automatycznej oraz do stosowania bezpośrednio na plamy. Nie zawiera chloru ani fosforanów.


Odplamiacz ma formę żelu. Można go używać do prania w pralce, jak i do prania ręcznego. Tutaj wystarczy w zupełności jedna miarka - 100 ml. Można także nanieść odplamiacz bezpośrednio na plamę - 20 ml na max 10 minut, a następnie ubranie wrzucamy do pralki, dodajemy do prania 100 ml odplamiacza i pierzemy. Ja stosowałam odplamiacz akurat w ten ostatni sposób. Miarka oczywiście jest dołączona do produktu. A jaki był efekt? Otóż udało mi się uratować 3 koszulki i 2 pary spodni syna, które już spisane były na straty. Inne odplamiacze nie dały sobie rady z plamami, a FLO Oxy Power już za pierwszym razem usunął je. Jest to środek bardzo skuteczny i zarazem delikatny dla tkanin.


Podsumowując dla mnie oba produkty to duet idealny. Żel do prania łączy w sobie siłę proszku do prania z enzymami, z pielęgnującymi właściwościami płynu. Odplamiacz okazał się niezawodny w usuwaniu plam.

Pamiętajmy, aby nie trzymać proszków, żeli, kapsułek do prania, odplamiaczy w łatwo dostępnych dla dzieci miejscach. 


Zajrzyj tutaj

0 komentarze