Pielęgnacja twarzy krok po kroku

27 sierpnia

Aby skóra twarzy zachowała piękny i zdrowy wygląd należy prawidłowo ją pielęgnować. Dziś w kilku krokach przedstawię Wam jak taka pielęgnacja powinna wyglądać, na co powinnyśmy zwracać uwagę.


Skórę należy oczyszczać rano, żeby stała się świeża i promienna, a wieczorem - by zmyć makijaż i przygotować ją na przyjęcie regenerującego kremu. Jeśli tego nie zrobimy, nawet najlepsze kosmetyki będą po prostu nieskuteczne. Zalegające na powierzchni skóry podkład, sebum i kurz uniemożliwiają bowiem przenikanie w głąb niej aktywnych substancji znajdujących się w odżywczych preparatach.

Odpowiednie dbanie o skórę obejmuje cztery podstawowe kroki: oczyszczanie, tonizowanie, nawilżenie oraz odżywienie.

Pierwszy etap to oczyszczanie twarzy. Do usuwania makijażu czy zanieczyszczeń wybieramy produkt dopasowany do rodzaju naszej skóry. W zależności od upodobań możecie obecnie wybierać wśród mleczek lub też żeli oczyszczających. Często mleczka są przeznaczone nie tylko do demakijażu twarzy, ale także i oczu. Produkty do demakijażu twarzy nakładamy na płatek kosmetyczny i w delikatny sposób od środka twarzy ku zewnątrz usuwamy makijaż i zanieczyszczenia. Natomiast w przypadku demakijażu oczu zwilżony mleczkiem wacik przykładamy do zamkniętych powiek. Czekamy chwilę, aż kosmetyki się rozpuszczą i łagodnie ścieramy je ruchem z góry na dół, do chwili aż kolejny wacik będzie czysty.

Kolejny etap to przygotowanie twarzy do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. W tym etapie wykorzystujemy do tego tonik. Musimy również pamiętać o tym, by tonik był dopasowany do rodzaju naszej skóry. Tonik usuwa resztę zanieczyszczeń, odświeża skórę, a także przywraca właściwe pH skóry oraz wzmacnia warstwę ochronną naskórka.

W kolejnym etapie określanym jako nawilżenie powinnyśmy nałożyć krem na dzień. W opuszkach palców rozgrzewamy niewielką ilość kremu, a następnie delikatnymi ruchami rozprowadzamy go na twarzy.
Nie możemy także zapomnieć o stosowaniu kremów pod oczy, które chronią i regenerują delikatną skórę w tym miejscu. Niewielką ilość kremu delikatnie wklepujemy w skórę okolic oczu.

 Odżywienie to  ostatni krok we właściwej pielęgnacji cery. Najlepszy efekt uzyskamy poprzez systematyczne nakładanie kremów odżywczych wieczorem. W nocy, kiedy organizm wypoczywa, działanie składników odżywczych jest szczególnie efektywne. Podczas snu skóra się regeneruje i nabiera świeżości.

Wystarczy tylko te wszystkie kroki wprowadzić w życie, a nasza skóra odwdzięczy tak upragnionym pięknym wyglądem.Zajrzyj tutaj

2 komentarze

  1. oj jakie ja mam szczęście, że to wszystko realizuję, moja skóra kiedyś będzie mi wdzięczna

    OdpowiedzUsuń
  2. Wszystkie czynności wykonuję regularnie i nie zapominam oczywiście o maseczkowaniu 2 razy w tygodniu i peelingowaniu :)

    OdpowiedzUsuń