KREM EMOLIENTOWY NAWILŻAJĄCY ORAZ BALSAM DO CIAŁA ALLERCO

25 stycznia

Dermokosmetyki Allerco to produktyprzeznaczone do skóry suchej, wrażliwej, atopowej, skłonnej do podrażnień i co najważniejsze mogą używać ich zarówno dzieci jak i osoby dorosłe. Miałam okazję już poznać kilka produktów tej marki. W ostatnim czasie skupiłam się na testowaniu balsamu do ciała oraz kremu emolientowego nawilżającego. Zapraszam na recenzję!BALSAM DO CIAŁA

Balsam allerco® zapewnia właściwą i skuteczną pielęgnację ciała i skóry suchej, wrażliwej, atopowej, skłonnej do podrażnień i alergii. Jest produktem o niskim potencjale alergizującym, nie zawiera substancji zapachowych. Balsam allerco® stanowi unikalne połączenie molekuły Regen7 ze specjalnie dobranymi emolientami i składnikami pielęgnacyjno-ochronnymi. Molekuła Regen7 pozytywnie wpływa na stan i wygląd skóry oraz chroni ją przed powstaniem podrażnień. Emolienty nawilżają, zmiękczają i wygładzają skórę. Działają ochronnie na naturalna warstwę lipidową naskórka. Dodatek witaminy E i gliceryny i witaminy E podwyższa zdolność do utrzymywania prawidłowej wilgotności skóry oraz poprawia jej elastyczność. Balsam allerco® działa kojąco i łagodząco. Wyraźnie i długotrwale nawilża i natłuszcza skórę oraz zapobiega nadmiernemu jej wysuszeniu. Zmniejsza suchość i szorstkość skóry, normalizując fizjologiczny proces złuszczania się naskórka. Przywraca skórze utracony komfort i czyni ją odporniejsza na działanie niekorzystnych czynników środowiskowych, odbudowując płaszcz hydrolipidowy naskórka. Jego zastosowanie bezpośrednio po umyciu zdecydowanie wycisza objawy podrażnień (tj. zaczerwienienie, pieczenie, swędzenie, napięcie skóry) powstałe podczas mycia czy oczyszczania skóry.


 Balsam do ciała znajduje się w opakowaniu o pojemności 250 ml. Dodatkowo zapakowany jest w kartonowe pudełeczko z ulotką informacyjną. Zarówno w ulotce jak i na opakowaniu zawarte są podstawowe informacje na temat produktu, a więc takie jak sposób użycia, działanie, skład.


Balsam ma typowo konsystencję dla tego typu produktów - jest ona lekko gęsta. Jak w przypadku innych produktów o których już pisałam na blogu nie wyczujemy tutaj żadnego zapachu. 


Jeśli chodzi o działanie balsamu to jestem z niego bardzo zadowolona. Balsam łagodzi i chroni przed podrażnieniami, nawilża, natłuszcza i daje ukojenie. Skóra jest miękka, gładka, przyjemna w dotyku. Można go używać po depilacji, ponieważ nie podrażnia wydepilowanej skóry.


KREM EMOLIENTOWY NAWILŻAJĄCY

Krem emolientowy nawilżający allerco® zapewnia efektywną pielęgnację skóry suchej, wrażliwej, atopowej, skłonnej do podrażnień i alergii. Jest produktem o niskim potencjale alergizującym, nie zawiera substancji zapachowych. Krem stanowi unikalne połączenie molekuły Regen7 ze specjalnie dobranymi emolientami i składnikami pielęgnacyjno-ochronnymi. Molekuła Regen7 pozytywnie wpływa na stan i wygląd skóry oraz chroni ją przed powstawaniem podrażnień. Dodatek witaminy E, gliceryny i alantoiny podwyższa zdolność do utrzymywania prawidłowej wilgotności skóry, poprawia jej miękkość i gładkość. Zastosowane emolienty działają ochronnie na naturalną warstwę lipidową naskórka, ograniczając transepidermalną utratę wody (TEWL). Chroni skórę przed nadmiernym odparowaniem wody z głębszych jej warstw, a także przed działaniem niekorzystnych czynników środowiskowych. Krem zapewnia długotrwałe i głębokie nawilżenie. Zmniejsza szorstkość i suchość skóry. Działa łagodząco, przywracając skórze utracony komfort.


Krem znajduje się w tubie wykonanej z miękkiego plastiku z nakrętką. Podobnie jak w przypadku balsamu jest on dodatkowo zapakowany w kartonowe pudełeczko z ulotką informacyjną w środku. Krem emolientowy nawilżający jest troszkę gęściejszy od balsamu. Z racji tego, że jest to produkt emolientowy to potrzebuje chwili na to, by się wchłonąć. 


W ostatnim czasie jestem na etapie generalnego remontu nowego mieszkania i część prac wykonuję sama. Po drapaniu ścian moje dłonie stały się szorstkie, nieprzyjemne w dotyku. Strasznie mnie ten fakt denerwował. Sięgnęłam wówczas po krem emolientowy Allerco. Dał on nie tylko nawilżenie moim dłoniom, ale również niesamowite ukojenie. Bardzo fajnie sprawdza się też teraz przy temperaturach minusowych.

Po raz kolejny produkty Allerco sprawdziły się u mnie w 100%.  

A Wy znacie tą markę?
Zajrzyj tutaj

0 komentarze