ZADBAJ O SWÓJ DOM Z ONLY ECO

09 stycznia

Only Eco to marka znajdująca się w portfolio Laboratorium Naturella i oferująca ekologiczne środki czystości. Skład środków czystości opiera się przynajmniej w 99% na składnikach pochodzenia naturalnego. Wysoka efektywność wiodącego składnika, czyli biosurfaktyny z rzepaku sprawia, że skuteczne właściwości myjąco-czyszczące uzyskiwane są bez udziału niepożądanych dla zdrowia i środowiska substancji, jak to ma miejsce w przypadku tych syntetycznych i ropopochodnych. Produkty nie zawierają także barwników oraz olejków i substancji zapachowych mogących wywołać podrażnienia i alergie. Są również wolne od SLS, SLES, parabenów, PEG, silikonów, parafinolejów mineralnych, fosforanów, substancji petrochemicznych i zwierzęcych, barwnikówGMO.

Co prawda porządki na święta w tym roku sobie darowałam ze względu na fakt nieuchronnej przeprowadzki, ale niemniej jednak produkty, które trafiły do mnie przydały się niesamowicie. Mowa tutaj o płynie do czyszczenia trudnych zabrudzeń oraz płyn do mycia łazienek. Jesteście ciekawi jak się te produkty sprawdziły? Jeśli tak to zapraszam na dalszą część wpisu.


Oba płyny są naturalne, wegańskie i posiadają certyfikat ECOCERT. Butelki są plastikowe, poręczne, o pojemności 500 ml, z pompką. Są wykonane bardzo solidnie i mają przyjemną dla oka szatę graficzną.  Do tego butelki po skończeniu produktów można spokojnie wykorzystać do innych celów.

Płyn do mycia łazienek zdecydowanie uprzyjemnia sprzątanie armatury, płytek i prysznica. W miejscu zabrudzonym, które spryskiwałam płynem tworzyła się aktywna piana świetnie radząca sobie z usuwaniem zabrudzenia. Do tej pory w takich miejscach musiałam środek zostawiać niejednokrotnie na bardzo długi czas, a tu proszę - bardzo pozytywne zaskoczenie. Wszystkie zabrudzenia znikały po kilku minutach, a powierzchia była czyściutka i do tego bez żadnych smug. Płyn usuwa kamień, a także osady z mydła. Bardzo fajnie sprawdza się także do mycia luster. 


Płyn do czyszczenia trudnych zabrudzeń ma postać koncentratu. Jego zadaniem jest usuwanie zabrudzeń z różnych powierzchni, które występują na tekstyliach, tapicerce, dywanach oraz na głądkich zmywalnych powierzchniach takich jak piekarniki, szyby kominkowe. Przydatny do usuwania plam z tłuszczu, makijażu, gum do żucia, żywicy, pozostałości kleju, śladów po długopisach, mazakach. Miałam okazję użyć go do czyszczenia piekarnika, a także do usuwania plam na ubraniach dziecięcych. W piekarniku z zaschniętym tłuszczem poradził sobie doskonale, szyba piekarnika też wygląda jak nowa. Jak wspomniałam używałam płynu także do czyszczenia ubranek dziecięcych z powstałych plam. Spryskiwałam poplamione miejsce płynem, pozostawiałam na około 10 minut, po czym wkładałam ubranie do pralki. Efekt po wypraniu był taki, że po plamie nie było żadnego śladu i nie ważne czy to była tłusta plama czy też ślad po pisaku lub farbach.


Do tego produkty nie pachną chemią, chlorem, środkami drażniącymi, a to uprzyjemnia korzystanie z nich. Środki są wielozadaniowe i to też ogromny plus. Płyny są skuteczne i cieszę się, że mogłam z nich korzystać.


Znacie te lub inne produkty marki Only Eco?
Zajrzyj tutaj

0 komentarze