Naturalne olejki eteryczne OPTIMA PLUS: lawendowy oraz z drzewa różanego

09 września

  • Dziś pora na recenzję olejków eterycznych OPTIMA PLUS, które otrzymałam na spotkaniu blogerek w Rybniku.

Miałam możliwość wyboru, więc skusiłam się na lawendowy oraz z drzewa różanego.


Kilka słów od producenta na temat olejku lawendowego:

  • NATURALNY OLEJEK LAWENDOWY OPTIMA PLUS to produkt charakteryzujący się działaniem uspokajającym i poprawiającym nastrój. Łagodzi dolegliwości bólowe oraz działa antyseptycznie.
Działanie:

Olejek lawendowy wspomaga łagodzenie objawów zaburzeń nerwowych, takich jak depresja, bezsenność czy stany lękowe. Sprawdza się przy tych schorzeniach ze względu na swoje działanie uspokajające i poprawiające samopoczucie. Dodatkowo wykazuje właściwości przeciwbólowe i wskazany jest przy bólach głowy i mięśni. Działa antyseptycznie i koi skórę po ukąszeniach przez owady, oparzeniach i zadrapaniach. Jednocześnie przyśpiesza gojenie się zmian skórnych.

Wskazania:

Preparat należy wykorzystywać w przypadku napięć nerwowych (stanów depresyjnych, lękowych czy bezsenności), menopauzy albo migrenowych bólów głowy. Polecany także przy ukąszeniach, owadach i zadrapaniach.

Kilka słów od producenta na temat olejku z drzewa różanego:

Naturalny olejek z drzewa różanego Optima Plus skutecznie pomaga w złagodzeniu nerwobólów, pomaga przy migrenach, w stanach przygnębienia. Działa pomocniczo przy infekcjach górnych dróg oddechowych, łagodzi odczuwanie nudności i wzdęcia. Ten naturalny produkt odstrasza muchy oraz komary.

Moja opinia:

Olejki znajdują się w buteleczkach wykonanych z ciemnego szkła, tak, aby nie docierały do nich promienie słoneczne. Buteleczki są o pojemności 10 ml. Olejki posiadają specjalną nakładkę dzięki której dozowanie produktu przebiega bezproblemowo. Każdy olejek jest zapakowany w kartonik, w którym znajdziecie także ulotkę z potrzebnymi informacjami. Zapachy obu olejków są naturalne.Olejek z drzewa różanego znalazł u mnie zastosowanie przy bólach głowy. Świetnie sobie poradził z nimi. Olejek fajnie się sprawdza także jako dodatek do kąpieli nadając piękny różany zapach. Dodany do kominka skutecznie odstrasza komary. 


Z kolei olejek lawendowy używałam do kominka - tu zaskoczył mnie mocno intensywny zapach unoszący się w całym mieszkaniu. Nie bez powodu też użyłam go właśnie w ten sposób. Niestety moim utrapieniem w ostatnim czasie stały się mole - nie mogłam się pozbyć za nic w świecie. Gdzieś wyczytałam, że lawenda odstrasza. Kupiłam nawet lawendę w doniczce, ale nic to nie dało. Dopiero z moim problemem poradził sobie - dodam skutecznie- naturalny olejek lawendowy z Optima Plus. Dodatkowo czasem po całym męczącym dniu dodany do kominka uspokajał mnie niesamowicie i ułatwiał mi zasypianie.


U mnie oba olejki sprawdziły się w 100 %.

A Wy sięgacie po takie olejki? Zajrzyj tutaj

1 komentarze