Wzmacniamy włosy od środka - Piloxidil Vital

22 września

Witajcie,

na dzisiaj przygotowałam dla Was recenzję suplementu diety Piloxidil Vital, który otrzymałam w ramach współpracy. Niestety ze względy na fakt, iż w momencie otrzymania do testów tego suplementu byłam w ciąży poprosiłam o jego przetestowanie moją mamę.  Jak się sprawdził i czy warto się nim zainteresować?

Informacje od producenta:

PILOXIDIL vital to preparat oparty na unikalnej formule hair BOOST* z dodatkiem kompleksu zawierającego cynk, selen, ryboflawinę, D-biotynę oraz wyciąg z ziela skrzypu polnego, którego składniki pomagają zachować zdrowe włosy i skórę.
Ponadto, składniki  preparatu PILOXIDIL vital pomagają chronić komórki przed stresem oksydacyjnym, czyli szkodliwym działaniem wolnych rodników, do czego dochodzi w wyniku oddziaływania takich czynników, jak: promienie słoneczne, zanieczyszczenie powietrza, farbowanie, czy suszenie włosów.
Zdrowe, dobrze odżywione i zadbane włosy lepiej znoszą czesanie i upinanie.
*  Formuła hair BOOST – unikalne połączenie substancji ziołowych i witamin.

Stosowanie:

 Zaleca się przyjmować 1 tabletkę dwa razy w ciągu dnia, rano i wieczorem.

Skład:

substancja wypełniająca - celuloza, wyciąg z korzenia żeńszeń (Panax ginseng), wyciąg z owocu gorzkiej pomarańczy (Citrus aurantium L); L-arginina; wyciąg z ziela skrzypu polnego standaryzowany na 7% krzemu; wyciąg z ziela mniszka lekarskiego (Taraxacum officinale F.); wyciąg z kłącza imbiru (Zingiber officinale); wyciąg z liści zielonej herbaty (Camellia sinensis O.); substancja glazurująca - sól sodowa karboksymetylocelulozy usieciowana; wyciąg z kłącza ostryżu długiego (Curcuma longa); substancja wypełniająca - fosforan diwapniowy, substancja glazurująca - hydroksypropylometyloceluloza; substancja przeciwzbrylająca sole magnezowe kwasów tłuszczowych; skrobia ziemniaczana; tlenek cynku, selenian sodu, substancja przeciwzbrylająca - dwutlenek krzemu; barwnik - dwutlenek tytanu; substancja przeciwzbrylająca - talk; kwas pantotenowy; substancja zagęszczająca - ksylitol; barwnik - glino-krzemian potasowy; emulgator - lecytyna; ryboflawina, tiamina; barwnik - błękit patentowy V,  barwnik - czerń brylantowa PN, D- biotyna.

Substancje czynne: 

Formuła hair BOOST 1 tabletka (%ZDS*) 2 tabletki (%ZDS*)
Wyciąg z korzenia żeń-szenia (Panax ginseng) 60 mg 120 mg
Wyciąg z owocu gorzkiej pomarańczy (Citrus aurantium L.) 50 mg 100 mg
L-arginina 50 mg 100 mg
Wyciąg z ziela mniszka lekarskiego (Taraxacum officinale) 25 mg 50 mg
Wyciąg z kłącza imbiru (Zinsiber Officinale) 25 mg 50 mg
Wyciąg z liści zielonej herbaty (Camellia sinensis) 22,5 mg 45 mg
Wyciąg z kłącza ostryżu długiego (Curcuma longa) 15 mg 30 mg
Kwas pantotenowy (Witamina B5) 3 mg (50%) 6 mg (100%)
Chlorowodorek pirydoksyny (Witamina B6) 1 mg (71%) 2 mg (142%)
Tiamina (Witamina B1) 0,55 mg (50%) 1,1 mg (100%)
Pozostałe substancje czynne
Wyciąg z ziela skrzypu standaryzowany na 7% krzemu 50 mg 10 mg
Tlenek cynku (odpowiada 7.5 mg cynku) 9,34 mg (75%) 18,68 mg (150%)
Selenian sodu (odpowiada 0.0247 mg selenu) 5,89 mg (45%) 11,78 mg (90%)
Ryboflawina (Witamina B2) 0,60 mg (43%) 1,2 mg (86%)
D-biotyna 0,05 mg (100%) 0,1 mg (200%)
%ZDS - zalecane dzienne spożycie

Opinia mojej mamy:

  Piloxidl Vital to tabletki odpowiedzialne za utrzymanie zdrowych, mocnych i pięknych włosów. W opakowaniu znajdziecie 60 tabletek co starcza nam na miesięczną kurację. Cena za opakowanie waha się w granicach 25 - 30 zł.


Suplement diety moja mama stosowała zgodnie z zaleceniami producenta, a wiec jedną tabletkę dwa razy dziennie. Co do efektów jakie zauważyła to włosy po miesięcznej kuracji rzeczywiście są troszkę mocniejsze, ograniczyło się ich wypadanie, a włosy wyglądają na zdrowsze ( moja mama robi sobie raz na jakiś czas trwałą). By osiągnąć na pewno lepsze efekty kurację należy stosować dłużej niż miesiąc. Moja mama była zadowolona, bo niespodziewała się, że już po miesiącu czas jakieś efekty stosowania suplementu będą widoczne. A tu proszę - miłe zaskoczenie! W planach ma już zakupienie kolejnego opakowania, jednak tym razem kurację będzie stosowała dłużej.

Miałyście te tabletki? Co o nich myślicie?

Zajrzyj tutaj

5 komentarze

 1. Nie znam tych tabletek, ale raz na jakiś czas stosuję podobne suplementy diety.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kuracja wydaje się być warta uwagi, ale ja niestety jestem bardzo niesystematyczna w zażywaniu jakichkolwiek suplementów diety :(

  OdpowiedzUsuń
 3. Pierwszy raz widzę takie tabletki :P Ale jakoś mam awersję do suplementów diety ;P Może dlatego że odkąd pamiętam biorę regularnie tabletki na tarczycę niemal codziennie... :P

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeśli chodzi o suplementy diety to od dłuższego czasu żadnych nie biorę.

  OdpowiedzUsuń