Akademia Umysłu Junior Zima - recenzji ciąg dalszy

23 listopada

Jakiś czas temu dokonałam wstępnej recenzji  programu Akademia Umysłu Junior Zima. Program ma tak wiele ćwiczeń i zalet, więc byłam zmuszona na podzielenie recenzji na kilka części. Dzisiaj przychodzę z kolejną porcją moich, a raczej naszych wrażeń z testowania produktu.

Jak już we wcześniejszej części wspomniałam program ma 21 ćwiczeń. Każde ćwiczenie ma swoją nazwę i oczywiście jakiś cel. Zacznijmy od ćwiczenia pod nazwą "Gwiazdy".


Dziecko musi zapamiętać, gdzie pojawiają się spadające gwiazdy. Celem tego ćwiczenia jest nauczenie chwilowego przechowywania informacji, a także spostrzegawczości. Na początku synek mojej przyjaciółki nie miał problemu z zapamiętaniem, ale gdy większa ilość gwiazdek i miejsc była do zapamiętania to już było trudniej. Ale daliśmy radę i ćwiczenie zostało zakończone sukcesem! Cóż to była za radość!

Kolejne ćwiczenie to "Osiedle". Co należy w tym ćwiczeniu zrobić? Mamy dostępną pewną ilość tubek farby do pomalowania domków i musimy je odpowiednio wykorzystać. Celem zadania jest nauczenie planowania i liczenia. Jest to bardzo fajny sposób!


Gdy zakończyliśmy poprzednie ćwiczenie zrobiliśmy sobie chwilkę odpoczynku na posiłek, by znowu rozpocząć następne. Tym razem ćwiczenie po jakie sięgnęliśmy miało nazwę "Meta". Ćwiczenie polega na przepuszczeniu przez metę narciarzy, których suma liczb na koszulkach daje liczbę z tabliczki.Przeszliśmy do drugiego poziomu tego ćwiczenia...a tu niespodzianka. Program zawiera w sobie jakby to określić "przerywniki od ćwiczeń". Dziecko odrywa się od ćwiczenia umysłowego i przychodzi pora na odrobinę ruchu. My musieliśmy na początek poruszać głową w przód i w tył, a potem rękami w górę i w dół. To ciekawe bardzo rozwiązanie, ale odpoczynek trwa troszkę jak dla mnie za krótko. Poza tym dziecko cały czas musi zerkać na program, bo musi wiedzieć co wykonać. Ale to i tak mimo wszystko ciekawe rozwiązane. Jakby nie było dziecko musi się troszkę poruszać.


Następne ćwiczenie z którego skorzystaliśmy to "Prezenty" . Wcale się nie dziwię, bo przecież w końcu zbliża się Mikołaj i każde dziecko myśli o prezentach. Ćwiczenie ma na celu zapamiętanie oraz przypomnienie sobie pewnych informacji. Dziecko musi zapamiętać, w którym pudełeczku jest ukryty prezent i go wskazać.


Kolejne ćwiczenia zakończone sukcesem! Ćwiczenia na dzień dzisiejszy wykonane, więc pora na chwilę odpoczynku. Ale niebawem wracamy do Was z dalszą opinią na temat programu. Do jutra :)

Adres strony: http://www.akademia-umyslu.pl/junior/gry-dla-dzieci-programy


Zajrzyj tutaj

4 komentarze