Rękawiczki pielęgnacyjne DERMASOVA nie tylko dla osób z AZS

20 lutego

Witajcie,

na dzisiaj przygotowałam dla Was recenzję rękawiczek pielęgnacyjnych Dermasova, które otrzymała każda uczestniczka styczniowego spotkania blogerek w Sosnowcu.


Informacje od producenta:

Rękawiczki Pielęgnacyjne DERMASOVA wspomagają walkę z chorobami skóry, w szczególności z atopowym zapaleniem skóry (AZS). Mogą pomóc osobom uczulonym na roztocza, czy chorującym na inne choroby skóry, w tym na wyprysk z podrażnienia.
DERMASOVA ma właściwości antyalergiczne i jest całkowicie bezpieczną metodą wspomagającą leczenie objawów wszelkich stanów zapalnych skóry oraz jej pielęgnacji, w szczególności przeznaczona dla skóry cierpiącej z powodu atopowego zapalenia skóry i wyprysku z podrażnienia.
 Rękawiczki pielęgnacyjne dostępne są w rozmiarach S - XL.

Z czego wykonane są rękawiczki ?

Rękawiczki Dermasova wykonane są z materiału Evolon, który ma zarówno właściwości antyroztoczowe, antybakteryjne jak i  zapobiegające rozwojowi grzybów.
 
Skuteczność Evolon dla alergików potwierdzone zostały poprzez certyfikaty wydane przez ECARF (Fundacja Europejskiego Centrum Badań nad Alergiami) oraz TÜV NORD, jak również poprzez wyniki badań przeprowadzonych przez niezależne instytucje: Hygiene-Institut des Ruhrgebiets, Gelsenkirchen (Niemcy), IBT Reference Laboratory (USA). Właściwości antybakteryjne tkaniny zostały pozytywnie ocenione przez Hohenstein Research Institute, Bönnigheim (Niemcy). Z badań naukowych wynika, że profilaktyka antyroztoczowa oraz antybakteryjna dla skóry atopowej jest niezbędną częścią leczenia.
 Jedną z głównych cech materiału jest fakt, że bez obawy dla jej użytkowych wartości można ja prać nawet w 95 stopniach, co skutecznie zabija bakterie i roztocza. Evolon jest materiałem bardzo miękkim, co dodatkowo wpływa na komfort noszenia, ponieważ jego kontakt ze skórą nie powoduje dodatkowych niepotrzebnych podrażnień skóry.
Evolon cechuje wysoka przepuszczalność pary wodnej, odporność na wielokrotne pranie, lekkość i miękkość w dotyku. 

Moja opinia:

Do mnie trafiły rękawiczki w rozmiarze M, który akurat pasował na moje dłonie. Oczywiście producent daje możliwość wyboru rozmiarów od S - XL, a także znajdziecie w ofercie rękawiczki dla dzieci. Rękawiczki uszyte są w taki sposób, że wielokrotne pranie i częste korzystanie z nich nie powoduje snucia się nici, którymi są obszyte. Na wysokości nadgarstka wszyta jest gumeczka, ale bez obaw - nie powoduje ona żadnego ucisku. Materiał jest miękki i delikatny, dłonie w rękawiczkach nie pocą się.
 

 

Nie należę do osób, które borykają się z problemem AZS, ale dość często moje dłonie są przesuszone, miejscami pęka skórka, zwłaszcza w okresie zimowym. Dlatego też rękawiczki zakładałam na dłonie posmarowane zwykłym kremem do rąk. Systematyczne stosowanie rękawiczek i kremu poprawiło stan moich dłoni.

Miałam jeszcze jedną parę rękawiczek, ponieważ jedna z osób nie mogła przyjechać na spotkanie blogerek. Podarowałam je osobie, która zmaga się z chorobą skóry, a mianowicie z łuszczycą. Łuszczyca jak wiecie  nie wygląda ładnie, zwłaszcza jeśli pojawia się ona na dłoniach i innych bardziej widocznych miejscach, które ciężko jest zakryć. Powiem Wam, że ta osoba, była bardzo zaskoczona skutecznością rękawiczek. Smarowała miejsca zmienione chorobowo na dłoniach specjalną maścią, którą do tej pory używała i zakładała na noc rękawiczki. Zauważyła - oczywiście po jakimś czasie regularnego stosowania, że maść zdecydowanie lepiej działa. Miejsca do tej pory, które były mocno czerwone zbladły, nabrały bardziej takiego różowego koloru.

Także jak widzicie rękawiczki można używać nie tylko przy AZS.

POLECAM !!!

Dziękuję Dermasova za możliwość przetestowania produktu.

Zajrzyj tutaj

6 komentarze

 1. Ja nie zauważyłam wielkiej różnicy między zabiegami z użyciem rękawiczek i bez ich użycia, ale nie mam większych problemów skórnych. Podejrzewam jednak, że u osób z takimi problemami mogą się sprawdzić.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja u siebie nie znalazłam dla nich zastosowania ;/ oddałam je cioci.

  OdpowiedzUsuń
 3. Przydałyby mi się takie rękawiczki, bo moje dłonie ostatnio są w kiepskim stanie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Miałam kiedyś podobne rękawiczki i wydawało mi się, że skóra po nich jest trochę bardziej nawilżona :).

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam już swoje ukochane rękawiczki :)

  OdpowiedzUsuń