VAXOL ZADBA O TWOJE USZY

24 lipca

Słuch jest jednym z pięciu zmysłów człowieka. Umożliwia odbiór oraz percepcję dźwięków. Pozwala na stały kontakt z otaczającym światem i umożliwia komunikację z innymi ludźmi. W przewodzie słuchowym zewnętrznym, w pobliżu małżowiny usznej, znajdują się liczne gruczoły wydzielające woskowinę. Jest to żółta lub brunatna substancja, wilgotna, kleista lub sucha, zawierająca komórki nabłonkowe. Woskowina spełnia ważną rolę w funkcjonowaniu narządu słuchu - chroni ucho zewnętrzne przed bakteriami, grzybami i owadami. Ochrania też przed drobnymi zranieniami i otarciami skóry wyściełającej przewód słuchowy oraz przed dostaniem się wody w pobliże błony bębenkowej.

Niestety czasem zdarza się tak, że ta woskowina jest produkowana w nadmiarze przez co w uchu tworzą się tzw. "koreczki". Wówczas mamy wrażenie zatkanego ucha, gorzej słyszymy. Często też towarzyszą temu nam bóle głowy.

Gdy nagromadzona woskowina utrudnia słyszenie możemy skorzystać z szerokiej oferty preparatów aptecznych, które dzięki swojemu składowi  zmiękczają lub nawet rozpuszczają woskowinę i ułatwiają jej usunięcie z przewodu słuchowego.

Takim preparatem jest VAXOL, któremu dzisiaj poświęcę kilka słów.


Vaxol zawiera w 100% naturalną oliwę z oliwek przygotowaną według standardów farmaceutycznych. Oliwa z oliwek zawiera polifenole mające działanie antyoksydacyjne, przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne. Jej składnikiem jest również witamina E, której zadaniem jest zmniejszenie utraty wody przez skórę, poprawa elastyczności naskórka oraz zapobieganie powstawaniu podrażnień.

Vaxol polecany jest dzieciom i dorosłym w następujących sytuacjach:  - nadmierna produkcja woskowiny usznej, - tendencja do tworzenia się korków woskowinowych, - zniekształcony lub zwężony przewód słuchowy zewnętrzny, - tendencja do wysychania woskowiny usznej, - używanie urządzeń ze słuchawkami umieszczanymi w przewodzie słuchowym zewnętrznym (np. aparatów słuchowych, zestawów słuchawkowych do telefonów czy innych urządzeń elektronicznych), - po zabiegach operacyjnych - tylko po konsultacji z lekarzem, - uprawianie sportów wodnych (np. pływanie, nurkowanie).

Wspomaga naturalny proces samooczyszczania ucha z woskowiny, - pomaga zapobiegać powstawaniu korków woskowinowych, - ułatwia usuwanie korków woskowinowych, - łagodzi podrażnienia, - pielęgnuje w naturalny sposób wysuszoną skórę przewodu słuchowego.


Vaxol ma postać sprayu do usuwania woskowiny usznej. W składzie preparatu znajduje się tylko i wyłącznie oliwa z oliwek, która wspomaga proces samooczyszczania ucha.  Można go podawać zarówno w pozycji siedzącej jak i leżącej czy też stojącej.


Aplikacja sprayu jest niesamowicie prosta, wygodna i higieniczna.Spray delikatnie rozpyla substancję aktywną. Końcówka sprayu jest specjalnie wyprofilowana dzięki czemu nie ma żadnego ryzyka, że zbyt głęboko włożymy końcówkę do ucha i uszkodzimy przewód słuchowy. Preparat bez problemu w związku z tym można stosować także u malutkich dzieci.W moim przypadku Vaxol użyłam po raz pierwszy, gdy zmagałam się z tzw. zatkanym uchem. Preparat stosowałam 2 razy dziennie przez 4 dni tak jak zaleca producent. Vaxol zmiękczył woskowinę uszną, zmniejszył również obrzęk jaki utworzył się wokół korka. Następnie udałam się na zabieg płukania ucha do lekarza. Zabieg już w takiej sytuacji był łatwiejszy i zdecydowanie szybszy.

Teraz, by woskowina nie gromadziła się w nadmiarze Vaxol stosuję 2 razy w tygodniu.


Vaxol jest wydajny. Opakowanie o pojemności 10 ml zawiera aż 200 dawek. Zakupicie go zapewne w każdej aptece.


Stosujecie tego typu preparaty do pielęgnacji uszu? 

Zajrzyj tutaj

0 komentarze