Jak prawidłowo dbać o włosy?

08 stycznia
Dzisiaj post o tym jak powinniśmy prawidłowo dbać o włosy. 
Niestety włosy też się starzeją, a cały ten proces jest na pewno przyspieszany przez dość częste, a nawet codzienne używanie prostownicy, suszarek. Nie bez znaczenia jest też częste farbowanie włosów oraz stosowanie nieodpowiednich szamponów lub odżywek. Na tym jednak nie koniec. Jeśli nasza dieta jest uboga w pewne składniki odżywcze to też ma to znaczenie dla kondycji naszych włosów. Warto dbać o to co jemy!!!!

 Przecież każdej z nas zależy na tym, by włosy były lśniące, zdrowe i zadbane. Kto takich by nie chciał mieć??? A do tego jeszcze by były gęste to już osiągnęłybyśmy 100 % zadowolenie. Nie każda jednak z nas w pełni może cieszyć się, a  tym bardziej chwalić się swoimi włosami.


Jak zatem właściwie dbać o włosy????

Przede wszystkim dla prawidłowego wyglądu włosów potrzebne są takie składniki jak aminokwasy, węglowodany, witaminy, pierwiastki ( cynk, żelazo i miedź)  oraz nienasycone kwasy tłuszczowe. To te składniki tworzą podstawowy budulec naszych włosów, czyli keratynę. Dzięki niej, a zwłaszcza jej ilości nasze włosy są albo grube albo cienkie.Najprostszym sposobem na dotarcie tych substancji do włosów jest masaż poprawiający krążenie w naczyniach włosowatych. Taki masaż możemy wykonywać podczas każdego mycia włosów. Masaż wykonujemy kolistymi ruchami na całej głowie. Po takim masażu możemy nałożyć jakąś maseczkę na włosy, oczywiście musimy pamiętać o tym, że możemy to robić 1 - 2 razy w tygodniu.

Kolejna ważna rzecz to szampon. Swego czasu polecano stosowanie szamponów raz na kilka dni. Jednak nic bardziej mylnego. Włosy potrzebują codziennego mycia. Obecnie na rynku jest bardzo dużo szamponów, które są delikatne i możemy je używać codziennie bez obaw. Jedynym naszym błędem jest używanie szamponu tylko raz podczas mycia. Dlaczego? Bo pierwsze umycie to umycie podstawowe, a to drugie już właściwe. Błędem, który popełniamy jest też złe użycie ręcznika do osuszania włosów. Włosy należy traktować delikatnie, w żadnym wypadku nie trzemy ich ręcznikiem. Aaa, bym zapomniała wspomnąć o wodzie...Do spłukania używamy ciepłej, lecz nie gorącej wody. Wiem, że każdej z nas czasem się śpieszy, zwłaszcza przed jakimś ważnym wyjściem. ale najlepiej jest odłożyć suszenie włosów suszarką do momentu aż włosy będą prawie suche. Włosy wtedy nie będą tak zniszczone pod wpływem działania wysokiej temperatury. 

Musimy też pamiętać o tym, by odpowiednio dobrać kosmetyki do pielęgnacji włosów. Każda z nas ma inne włosy - jedna cienkie, druga farbowane, a ktoś inny jeszcze ma włosy przetłuszczające się.  W niektórych przypadkach pewnych kosmetyków nie powinno się używać. Dlatego też musimy zwracać uwagę na to co kupujemy. Nie kupujmy danej odżywki czy szamponu, bo jest w promocji akurat. Jeśli mamy sprawdzone kosmetyki to sięgajmy po nie właśnie!!!

Macie swoje sposoby na pielęgnację włosów? Jeśli tak o jakie? :)

 

Zajrzyj tutaj

1 komentarze

  1. Ja odkąd zaczęłam olejować włosy zauważyłam różnicę-oczywiście pozytywną:) oczywiście przed kupnem produktów do pielęgnacji włosów zwracam uwagę czy dany produkt będzie odpowiedni do moich włosów.

    OdpowiedzUsuń