Recenzja programu " Szybkie czytanie 1 " od Akademii Umysłu

23 stycznia

W ramach kontynuacji współpracy z Akademią Umysłu otrzymałam do przetestowania kolejny program. Tym razem miałam przyjemność testować program "Szybkie czytanie 1". Z programem ćwiczę już około półtora tygodnia, pracę nad szybkim czytaniem przeprowadziłam z kilkoma ćwiczeniami na razie ( niestety mój synek był przeziębiony i troszkę wymagał poświęcenia czasu, a i ja sama od wczoraj zmagam się z anginą ) , więc czas na podsumowanie.Producent: http://www.akademia-umyslu.pl/

Informacje od producenta: 

Szybkie Czytanie 1 i Szybkie Czytanie 2 to skuteczne i łatwe w obsłudze programy, które nauczą jak sprawniej czytać i przyswajać informacje.

Cena:  29,90 zł ( obecnie możecie uzyskać 30 % obniżkę, ale o tym na końcu recenzji )

Moja opinia:

Czytać każdy z nas potrafi, jednak nie zawsze potrafimy czytać szybko, a do tego uważnie i ze zrozumieniem. Istnieje wiele sposobów na to, by poprawić szybkość czytania. Często są oferowane specjalne kursy w tym kierunku za które płacimy ogromne kwoty. Można to zrobić bez wychodzenia z domu i do do tego Wasze fundusze nie ucierpią na tym. Z pomocą przychodzi nam Akademia Umysłu i rewelacyjny program " Szybkie czytanie 1".

Program od Akademii Umysłu mają to do siebie, że zanim zaczniemy pracować z poszczególnymi ćwiczeniami to na nas czeka rozgrzewka. Jakie formy rozgrzewki oferuje program?

Zobaczcie:)
Ps. Polecam stosowanie rozgrzewki przed przystąpieniem danego dnia do wykonania ćwiczenia :)


Gdy nasz mózg już jest przygotowany i rozgrzany możemy zacząć korzystanie z ćwiczeń. Pierwsze ćwiczenie to OCZKA W TEKŚCIE.  Ćwiczenie polega na czytaniu tekstu pomimo fragmentów, których brakuje. Musimy to robić szybko i pamiętając o tym, by nie wracać się do wcześniejszego tekstu. Najczęściej przyczynami powracania do wcześniej przeczytanej partii tekstu jest niezrozumienie tekstu lub też myśl, że coś nam umknęło. Na początku owszem łapałam się na tym, że wracałam do wcześniejszego zdania czy zdań, ale im dłużej pracowałam z tym ćwiczeniem, tym było lepiej.Po tym ćwiczeniu przeszłam do kolejnego, czyli DRZEWKA. W trakcie wykonywania tego ćwiczenia należy patrzeć na linię i stopniowo przesuwać swój wzrok w dół, do momentu, gdy wyrazy po bokach staną się nieczytelne. Wówczas po chwili znów musimy wrócić do góry. Następne ćwiczenie to KROPKI. W tym ćwiczeniu należy patrzeć na kropkę i próbować przeczytać słowa, które znajdują się wokół niej. Gdy będą was bolały oczy to zróbcie sobie małą przerwę i wróćcie ponownie do ćwiczenia. Cel ćwiczenia jest świetny, gdyż dzięki niemu możemy poszerzyć pole widzenia.KWADRAT to nazwa następnego ćwiczenia. Patrzymy w środek kwadratu. Liczby lokalizujemy rosnąco i odwrotnie, a litery i ich grupy w kolejności alfabetycznej. Na monitorze pokaże się Wam symbol od którego macie zacząć. Podczas tego ćwiczenia nie przesuwamy wzroku. Celem ćwiczenia jest poprawa naszej koncentracji nad tym co czytamy.Program jest naprawdę idealny dla osób, które w tym 2014 roku chcą coś zmienić w swoim życiu. Może dla niektórych z Was takim postanowieniem noworocznym było zrobienie czegoś dla siebie właśnie. Wiem, że raczej z reguły dbamy bardziej o swoją stronę fizyczną, tj,. wygląd i postanowienia biegną w tym kierunku, ale może też warto zadbać o inną stronę, tą związaną z naszym umysłem??? Jeśli tak to zapraszam Was na stronę Akademii Umysłu, gdzie programy zarówno do nauki szybkiego czytania czy poprawy koncentracji znajdziecie w bardzo atrakcyjnych cenach ( czeka na Was aż 30 % rabat).


Moja ocena: 5/5Zajrzyj tutaj

2 komentarze