Farbowanie włosów z Joanna Ultraplex Color 8.1. Naturalny blond

18 października

Farbowanie włosów w domu jest nieporównywalnie tańsze od koloryzacji wykonywanej w salonie fryzjerskim i wiele z Was na pewno farbuje włoski samodzielnie. Wybór farb jest spory, możecie je kupić praktycznie wszędzie. 

Mnie w ostatnim czasie zamarzyła mi się delikatna zmiana koloru, więc tym razem postanowiłam sięgnąć po farbę Joanny Ultraplex Color 8.1. Naturalny blond.Ultraplex Color to innowacyjna farbą łącząca trwałą koloryzację z najnowocześniejszą technologią głębokiej odbudowy i regeneracji włosów.
Aktywator z farbą – zyskasz odbudowę mostków dwusiarczkowych wewnątrz włosa. Po wniknięciu mieszanki we włókna włosa następuje intensywne wzmacnianie wiązań strukturalnych oraz ograniczenie łamania się ich. Krok 2: Stabilizator – pozwoli on na utrwalenie i wzmocnienie mostków dwusiarczkowych. Dodatkowo zamyka łuski na powierzani włosów, zapewniając im długotrwałą wytrzymałość, sprężystość i połysk.
Pierwszy krok to koloryzacja, podczas której należy połączyć aktywator, farbę i utleniacz. Każda saszetka czy tubka jest opisana, także nic nie pomylicie. Aktywator ma zadanie odbudowę mostków dwusiarczkowych znajdujących się wewnątrz włosa. Sprawi to, że włosy stają się silniejsze, nie łamią się. Drugim krokiem jest aplikacja stabilizatora, który utrwala i wzmacnia te wiązania. Dodatkowo ma on za zadanie zamknąć łuski na powierzchni, zapewniając długotrwałą wytrzymałość, sprężystość i połysk.

Z racji tego, że moje włosy są cienkie, osłabione farbę na włosach trzymałam około 25 minut. Czy osiągnęłam efekt taki jak chciałam?  Kolorek wyszedł nieco jaśniejszy niż na opakowaniu, ale za jakiś czas planuję powtórzyć farbowanie tym samym odcieniem, więc może uda mi się go troszkę jeszcze przyciemnić. I ukryć brązowe refleksy. Po zastosowaniu tej farby nie musimy używać odżywek, tak jak po użyciu klasycznych farb, by nawilżyć włosy po koloryzacji. Tu faktycznie włosy były nawilżone, gładkie i przyjemne w dotyku. Aby przedłużyć i wzmocnić efekt regeneracji włosów dobrze jest użyć regeneratora z linii Ultraplex oraz produktów do codziennej pielęgnacji z tej samej linii. 

Linia Ultraplex Color składa się z dwunastu nowych kolorów: od beżowego i platynowego blondu, przez płomienny rudy po głęboką czerń.
A Ty na który kolor byś się zdecydowała?


Zajrzyj tutaj

0 komentarze