Podróżowanie nie musi być nudne – sprawdzone sposoby na urozmaicenie podróży dziecku

09 grudnia


Wielu rodziców mówi, że podróżowanie z dzieckiem do droga przez mękę, wręcz gehenna. Jednak wcale tak nie musi być. Trzeba pamiętać o tym, że dzieci w czasie podróży marudzą z uwagi na znużenie i znudzenie. Dlatego właśnie warto zapoznać się ze sprawdzonymi sposobami na zapewnienie dziecku bezpiecznej rozrywki w czasie jazdy samochodem.

Należy tutaj podkreślić, że nie musimy od razu kupować drogich przenośnych odtwarzaczy DVD, czy też mobilnych konsoli do gier. Wystarczy odrobina pomysłowości i dobrych chęci.

Małym dzieciom, które jeszcze nie mówią można opowiadać co widzi się za oknem, pokazywać mijane zwierzęta, pytać jakie odgłosy one wydają. Można dla nich zabrać także ich ulubione maskotki lub miękkie książeczki do oglądania, najlepiej takie, które wydają dźwięki.

Nieco starsze dzieci, chętnie bawią się w gry słowne. Ciekawą propozycją jest zabawa w „Powiedz mi co widzę” lub „Powiedz mi o czym myślę”. Jedna osoba opisuje przedmiot bez podawania jego nazwy i wskazywania jego cech charakterystycznych, a druga osoba musi odgadnąć ,o czym jest mowa. Oczywiście najlepsza zabawa jest, gdy rodzic z dzieckiem zamienia się rolami co jakiś czas. Maluchy lubią także bardzo śpiewać w czasie podróżowania, więc warto zaopatrzyć się w płytę, na której będą nagrane piosenki, które dzieci znają i lubią.
Maluchom, które lubią czytać lub rysować w czasie podróży warto zapewnić ku temu odpowiednie warunki. Obecnie można znaleźć bezpieczne stoliki samochodowe, które zapewniają dziecku komfort zabawy i jednocześnie bezpieczeństwo. Przykładem takiego stolika jest bezpieczny stolik małego podróżnika Tuloko, jaki dostępny jest w sklepie www.babymama.pl. Dodatkowo stolik ten został wyposażony w podkładkę, na której nadrukowano mapę Polski, więc dziecko w czasie jazdy może nauczyć się, jakie miasta są w naszym kraju i gdzie się one znajdują. Taki stolik ułatwi również dziecku spożywanie posiłków w czasie jazdy.Źródło zdjęć i opisu: www.babymama.pl


Zajrzyj tutaj

4 komentarze

  1. ojj znam ten ból podróżowania z maluchem, dziecko ciągle chce coś nowego bo szybko się nudzi

    OdpowiedzUsuń
  2. Praktyczne pomysły, aby zająć dziecko:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Ciekawy post i bardzo fajny ten stolik samochodowy. :)

    OdpowiedzUsuń