Akademnia Umysłu Pamięć 2 - druga część recenzji

22 grudnia

Dzisiaj w wolnej chwili pomiędzy przygotowywanie świątecznych pyszności znalazłam czas na napisanie recenzji programu jaki otrzymałam w ramach współpracy z Akademią Umysłu, Dzisiaj przegląd kolejnych 3 ćwiczeń programu Pamięć 2.

Producent: http://www.akademia-umyslu.pl/

Informacje od producenta: 

Pamięć 1 i Pamięć 2 to efektywne i łatwe w obsłudze programy zaprojektowane, by wzmocnić i usprawnić proces zapamiętywania.

Cena:  29,90 zł

Moja opinia:

Ćwiczenie ma nazwę "Kelner". Polega ono na zapamiętaniu co dana osoba zamówiła, a następnie należy tym osobom zamówione dania czy napoje wydać.
Ćwiczenie wspomaga umiejętność łącznego zapamiętania dwóch niepowiązanych ze sobą informacji.Na poziomie łatwym jest łatwo, ale na innych poziomach podejrzewam że ilość dań jest trudniejsza do zapamiętania.

Następne ćwiczenie to "Geometryczna zagadka". Polega ono na zapamiętaniu położenia podświetlonych pół. Ćwiczenie wspomaga umiejętność rekonstruowania określonego układu bodźców.
I ostatnie ćwiczenie, które chcę Wam przedstawić w programie nosi nazwę "Rymowanki". Polega ono na zapamiętaniu szeregu cyfr pokazanych na ekranie. Obok cyfr są podane wyrazy, które rymują się z daną cyfrą. W ćwiczeniu tym nie jesteśmy skazani tylko na jedne rymy. Możemy sobie wybrać inne albo też wpisać swoje własne.Na początku nie było łatwo z zapamiętaniem przeze mnie cyferek, ale im więcej czasu poświęcałam na wykonanie tego ćwiczenia tym lepiej szło.

Teraz w związku z przygotowaniami do Świąt mam mniej czasu, by ćwiczyć swoją pamięć, ale po świętach wracam do korzystania z programu., a więc będzie i kolejna recenzja :)

Zajrzyj tutaj

2 komentarze